Teraryumlarda Su Efektleri

Su Jel

Doğayı, doğallığı sevenler olarak hayallerinizi yaşatabildiğiniz mini dünyalar olan teraryumlarda, aklınızın bir kenarında şurada bir göl ya da nehir de olsaydı dediğiniz oluyor mu? Peki bir teraryuma deniz, göl ya da nehir nasıl eklenir? Sorunuzun cevabı: Su Jel.

 

20170116_193210-001
Mini Balıklı Göl

 

Su Jel ile teraryumlarınıza veya minyatür bahçelerinize rahatlıkla doğal suların minyatürlerini yerleştirebilirsiniz. Su Jel, su efekti ve görüntüsü vermek için muhteşem bir görünüme sahiptir. Doğru oranlarla hazırlanmış su jel 24 saatte kurur, 48 saatte ise tamamen donar. Cam gibi pürüzsüz ve parlak bir hal alır.

Su Jel Nasıl Hazırlanır?

20161229_100718-001
Su Jel kullanılmış bir köprülü dere.

 

Su Jel Takımı, karışımı hazırlarken 2’ye 1 oranını daha rahat koruyabilmeniz için 100ml renkli sıvı ve 50ml sertleştiriciden oluşur. İşinizi kolaylaştırmak için gönderdiğimiz şişelerin üzerine 5 tane çentik attık. Böylece 1 çentik renkli sıvı döktüğünüzde 1 çentik de sertleştirici dökerek karışımınızı hazırlamış oluyorsunuz. Renkli sıvı ve sertleştirici 1’er çentik oranı korunarak uygun bir kaba dökülür. Köpürmeyi önlemek için 3-5dk yavaş yavaş karıştırılır. Karışım çok bekletilmeden uygulama yapılacak yere mümkün olduğu kadar yakından istenilen kalınlık oluşana kadar dökülür. Kuruma süresi 24 saattir. Eğer 1cm’den daha kalın bir uygulama yapılacaksa önce ilk 1cm’nin kurumasının beklenmesi daha iyi olur. Su Jel sıvı olduğu için uygulanan yerde sızma olma ihtimali varsa naylon poşet ya da silikonla taban oluşturulup, daha sonra bu taban çıkarılabilir. Şayet üst kısımda köpük kaldı ise kibrit ya da çakmak yardımıyla yakın mesafeden ateş gezdirilerek bu köpükleri yok edebilirsiniz.

 

Su Jel ile köprülerin altından akan nehirler, üzerinde sallar olan denizler, kenarında çiftlerin oturduğu mini göller yapmak isterseniz yoyomoyo.com ‘dan Su Jel satın alabilir ve uygulanışıyla alakalı her türlü teknik destek için YoyoMoyo Ekibi’yle iletişime geçebilirsiniz. Gerisi sizin hayal dünyanızın genişliği kadar sınırsız…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir