Minyatür Figürler

Minyatür Objeler

Muhteşem dekoratif bir süs olarak değerlendirmek, bir doğa sever olarak hobi amaçlı ya da tamamen farklı bir hediye vermek niyetiyle teraryum yapmayı düşündüğünüz zaman karşınıza sadece torf, ponza, yosun, kaktüs, sukulent gibi yaşayan ya da yaşam alanı oluşturan objeler değil aynı zamanda insan, hayvan, ev, sokak lambası, masa-sandalye, çocuk, bebek gibi ahşap, plastik ya da el yapımı pek çok obje çıkar. Bunu yapay olarak görmek bir tercih tabii, böyle kimseler salt doğal figürlerle teraryumlarını ya da minyatür bahçelerini oluşturabilir.

Şayet böyle bir durumunuz yoksa siz de nehir kenarınıza bir yaşlı çift oturtabilir, gölünüzde ördekler yüzdürebilir, genç çiftleri uzun yollara çıkarabilir, oyun parkları kurabilir, ailelere piknik yaptırabilir, sevgilileri deniz kenarında banklarda muhabbet ettirebilir, çiftlikler kurabilir ya da hayalinizdeki görseli minyatürler yardımıyla tasarlayabilirsiniz. Zaten bir anı canlandırmak ya da bir kurgu oluşturmak istediğinizde mutlaka minyatürler ya da özel tasarım figürlere ihtiyaç duyarsınız.

bahce-kapisia-002
Yola Çıkan Köy Kızı

Neye Dikkat Etmeli?

Minyatür figür alırken en çok dikkat etmeniz gereken kısım figürlerin boyutlarıdır. Zira aldığınız figür teraryumunuza küçük-büyük gelebilir ya da başka bir figürle göze hoş gelmeyecek kadar orantısız olabilir. Burada bir simülasyon değil kurgu yaptığınızı hatırlatmakta yarar var, yani bütün objeler gerçek değerlerinden aynı oranda küçültülemezler. Örneğin bir insan figürü 4cm olduğunda kuş figürü nokta olmalı, ama noktanın kuş olduğunu kimseye anlatamazsınız, kendinize de. 🙂 Bu yüzden biraz masalımsı bakmalısınız olaya. Bazen ördek evin çeyreği kadar olabilir yani. 🙂 Ayrıntılara bakışınız da böyle olmalı, elbette nano teknoloji çağında belki 4cm olan insana da kirpik takılabilir ama bu maliyeti çok yükseltecektir. Figürler, hayalinizdeki kurgunun temsilleridir.

5f338780bcb9d33e4d6106b87cad324-001
Utangaç Çift

Aklınızdaki evinizin, ofisinizin veya bahçenizin de süsü olsun. Sevdiğiniz filmlerin figürlerinden, tuttuğunuz takım figürlerine kadar çok geniş imkanlar mevcut bu alanda. Siz de hayallerinizi minyatür dünyalarda canlandırmak ve dekoratif olarak sergilemek istiyorsanız yoyomoyo.com ‘dan pek çok minyatür figür satın alabilir, objelerin kullanımlarıyla alakalı danışacaklarınız için YoyoMoyo Ekibi’nden yardım alabilirsiniz. Renkli hayaller… 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir